Marek Szala i jego wykład otwarty
11.07.201711913
Kilkunastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły udała się w dniu 19 czerwca do Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem, by wysłuchać wykładu otwartego pana Marka Szali - mieszkańca Szaflar, którego wystawa "Duch i Materia" jest od pewnego czasu prezentowana w zakopiańskiej galerii.
Nasza młodzież słuchała wykładu w towarzystwie uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara, Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej oraz Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących. Artysta opowiedział o swojej drodze twórczej, a sporo czasu poświęcił na przybliżenie historii i idei powstania ołtarza pod Wielką Krokwią, przy którym Mszę św. odprawił 20 lat temu Ojciec święty Jan Paweł II w czasie swej pielgrzymki do ojczyzny.
Zapraszamy do galerii zdjęć: http://galeria.zakopane.pl/pl/news/175,0