START
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
kalendarium wydarzeń sportowych
tabele z wynikami zawodów, etc...
Nowiny Zakopane Tatry noclegi Zakopane Bilety na atrakcje Podhale Galeria Tatrzańska Informator
Podhale-Sport

Środa 8 Maj
Kornela, Lizy, Stanisława

Orlen Wyścig Narodów 2024 zagości również na Podhalu
 W tym roku ORLEN Wyścig Narodów wystartuje w Czechach, później kolarze przejadą przez Słowację i dotrą do Polski. Wielki finał odbędzie się koło Hotelu Arłamów. – Przygotowaliśmy kompleksową trasę, na której wszyscy będą mogli poszukać okazji do tego, aby pokazać, co potrafią – powiedział Czesław Lang, dyrektor wyścigu.

Rajd Konstytucji 3 Maja
              Ponad trzydziestu rowerzystów wzięło udział w patriotycznym rajdzie rowerowym, który odbył się z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i święta flagi Polskiej.    W galerii fotoreportaż

(dodano: 8 Maja 2024)     cały artykuł »

Polacy przegrali z Danią. Trener wybrał kadrę na MŚ elity. Wśrod nich wychowankowie i zawodnicy Podhala
 We wtorek, 7 maja reprezentacja Polski rozegrała ostatni mecz przed wyjazdem na mistrzostwa świata elity. W ArcelorMittal Park w Sosnowcu Biało-Czerwoni po dobrym meczu przegrali z mocną Danią 1:3. Po spotkaniu trener Robert Kalaber wybrał 25 zawodników, którzy będą walczyć w Ostrawie w mistrzostwach świata elity. W składzie m.in. doświadczeni John Murray, Grzegorz Pasiut i Marcin Kolusz oraz utalentowany Krzysztof Maciaś.

Ranking PZN w biegach narciarskich
 Poniżej podajemy ranking Polskiego Związku Narciarskiego w biegach narciarskich za miniony sezon.

Amatorzy zainaugurowali nowy sezon
 Ruszył kolejny letni sezon rozgrywek Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Jako pierwsi na boiska wybiegli pierwszoligowcy. Tutaj rywalizacja toczy się w stawce 8 drużyn.

(dodano: 7 Maja 2024)     cały artykuł »

Sukcesy zakopiańskich lekkoatletów podczas Halowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy
Medalowymi sukcesami zakończyły się starty Małgorzaty i Leszka Behounków podczas Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy Masters, które rozegrane zostały w Toruniu.

6. liga. Podział punktów w Ludźmierzu
 Tę serię spotkań w idzie okręgowej kończyło spotkanie w Ludźmierzu gdzie Wiatr gościł Zawrat Bukowina Tatrzańska. Po słabym meczu, drużyny podzieliły się punktami

20 kolejka Podhalańskiej A klasy
 Poniżej przedstawiamy wyniki 20 kolejki Podhalańskiej A klasy

(dodano: 5 Maja 2024)     cały artykuł »

12 kolejka Podhalańskiej B klasy.
 Poniżej przedstawiamy wyniki 12 kolejki obydwu grup Podhalańskiej B klasy

6. liga. Porażka lidera
 W sobotnich meczach 20 kolejki ligi okręgowej na pierwszy plan wysuwa się porażka dotychczasowego lidera tabeli Jordana Jordanów w Rabie Wyżnej z Orkanem. Mecz rozstrzygnął się w doliczonym czasie gry, kiedy gospodarze wykorzystali rzut karny.

5. liga. Nie dali się liderowi
 Piłkarze LKS Szaflary kolejny raz potwierdzili, że wiosną trzeba się z nimi liczyć w rozgrywkach 5. ligi. Tym razem o sile zespołu Grzegorza Szczepańca przekonał się lider z Biecza.

4. liga. Rozpędzona Watra
 Piłkarze Watry Białka Tatrzańska wygrali trzecie z rzędu spotkanie w rozgrywkach 4. ligi małopolskiej. Podopieczni Tomasza Muchińskiego tym razem na własnym stadionie wyszli zwycięsko ze starcia z Popradem Muszyna.

(dodano: 4 Maja 2024)     cały artykuł »

3. liga. Dwa oblicza, ale najważniejszy cel osiągnięty
 Piłkarze Podhala Nowy Targ w meczu 28. kolejki spotkań grupy IV 3. ligi pokonali 2:1 Unię Tarnów. To trzecia z rzędu wygrana nowotarżan, którzy od 6. kolejek noszą miano niepokonanych. Ta seria pozwoliła drużynie Tomasza Kuźmy na ucieczkę ze strefy spadkowej i awans na 13. miejsce w tabeli.

(dodano: 4 Maja 2024)     cały artykuł »

Mini Podhale Tour 2024
 Z mocnym przytupem wkracza w kolejny sezon popularny cykl zawodów dla dzieci i  młodzieży szkolnej   Mini Podhale Tour.  W tym roku organizatorzy planują rozegranie aż pięciu etapów,  z których cztery odbędą się w tych gminach co  w ubiegłym roku  a ten piąty  w Łętowni.

(dodano: 2 Maja 2024)     cały artykuł »

19 kolejka Podhalańskiej A klasy
 Poniżej przedstawiamy wyniki 19 kolejki Podhalańskiej A klasy.

6. liga. Kolejka dla gospodarzy. Pierwszy gol Janczyka
 W środowej kolejce ligi okręgowej wszystkie mecze z udziałem drużyn z naszego regionu zakończyły się zwycięstwami gospodarzy.

5. liga. Wyrastają na rycerzy wiosny
 Piłkarze z Szaflar bardzo pozytywnie zaskakują swoją postawą w rundzie wiosennej rozgrywek 5. ligi. Szaflarzanie punktowali w 5 z 7 dotychczasowych spotkań w tej części sezonu. W rozegranej dzisiaj 22. kolejce zespół Grzegorza Szczepańca odniósł trzecią wiosenną wygraną, ogrywając 3:0 na wyjeździe Orła Dębno.

4. liga. Punkt na boisku wicelidera
 Piłkarze Lubania Maniowy w 28. kolejce spotkań zremisowali 1:1 wyjazdowe spotkanie z wiceliderem tabeli LKS Jawiszowice.

4. liga. Skuteczny pościg Watry
 Piłkarze Watry Białka Tatrzańska już we wtorek rozegrali mecz 28. kolejki spotkań 4. ligi małopolskiej. Przy sztucznym świetle białczanie wygrali wyjazdowe spotkanie z MKS Trzebinią

(dodano: 30 Kwietnia 2024)     cały artykuł »

18 kolejka Podhalańskiej A klasy
Poniżej przedstawiamy wyniki 18 kolejki Podhalańskiej A klasy.

(dodano: 28 Kwietnia 2024)     cały artykuł »