menu
o szkole
szukaj
statystyki odwiedzin
Ogółem:
3826339
Dzisiaj:
93
Wczoraj:
326
W tym miesiącu:
4969
W poprzednim miesiącu:
13106
polecamy
galeria zdjęć
Wybierz rok

15.06.201940
"Powiedz mi, a zapomnę, /pokaż, a zapamiętam,/pozwól mi zrobić, a zrozumiem."
3 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasa 1B wzięła udział w warsztatach cukierniczych w cukierni w Łapszach Niżnych. Po przywitaniu, przebraniu w białe koszulki i fartuszki, uczniowie udali się na zwiedzanie zakładu cukierniczego. Mogli zobaczyć, powąchać produkty, których używa się do wypieku ciast. Odpowiadali też na zagadki zadawane przez Panią Magdę.
14.06.201912
22 maja uczestnicy programu Canviar odwiedzili ośrodek edukacyjny Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem przy ul. Chałubińskiego. Jedną godzinę spędzili uczniowie w sali odkryć. Sami wybierali sobie stanowiska multimedialne i wykonywali zadania. Byli zachwyceni odkryciami przyrodniczymi, których sami dokonywali.
13.06.201914
22 maja gościliśmy w naszej klasie Ib wyjątkowe osoby - najlepsze i najukochańsze mamy na całym świecie. Dlaczego najlepsze i najukochańsze? Bo kochają nas mimo wielu, wielu wad i błędów, które mamy i na co dzień popełniamy (co pokazaliśmy w humorystycznym programie artystycznym).
12.06.201928
30 maja odbyła się radosna inscenizacja zorganizowana przez świetlików dla młodszych dzieci z naszej szkoły. Oprócz przedstawienia o zaczarowanej wiośnie uczniowie uczęszczający na zajęcia do świetlicy szkolnej zaprezentowali układy taneczne: "Papaya" i łotewski taniec w kręgu "Poprzez świat". Muzycznej formy dopełniło wykonanie energetycznej piosenki "Wiosna".
11.06.20194
Uczniowie klas I - III biorący udział w zajęciach przyrodniczych w ramach projektu Aktywne szkoły gminy Szaflary mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Przyrodniczego w Krakowie. Wycieczka odbyła się 7 maja Wzięło w niej udział 38 uczniów. Lekcja z przewodnikiem okazała się niesamowitym przeżyciem.
09.06.20196
Trial (inaczej: rajd obserwowany) to dyscyplina sportów motocyklowych polegająca na przejechaniu motocyklem po wytyczonej trasie zawierającej rozmaite przeszkody np. zwalone drzewa, głazy, strome podjazdy itp. Jest to dyscyplina wymagająca równowagi i skupienia, ponieważ za podparcie się stopą lub innymi elementami niż opony lub spód silnika zawodnikowi naliczane są punkty karne. Mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej jest Bartek - uczeń naszej szkoły.
08.06.201915
Dnia 4 czerwca uczniowie klasy 5c i kilkoro uczniów z klasy 5a udało się do Zakopanego na VII Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Uczniowie z zapartym tchem podziwiali przemarsz drużyn na Plac Niepodległości w asyście orkiestry wojskowej. Po uroczystym rozpoczęciu drugiego dnia przeglądu nastąpiła prezentacja programu dowolnego i pieśni marszowej.
03.06.201927
29 maja nasi uczniowie pod opieką pań: Katarzyny Fiedler i Haliny Hanuli (która była też jurorem w tym konkursie) startowali w XIV Międzyszkolnym Konkursie o życiu, działalności i twórczości generała Andrzeja Galicy, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu.
01.06.20193
Po raz drugi Julia Kalata zdobyła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Tatry moja Miłość" organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody. Tegoroczny temat brzmiał: Las i jego mieszkańcy.
30.05.201938
Pogoda tego dnia nie dopisywała, jednak dla szaflarzan nie miało to znaczenia. 24 maja w Szkole Podstawowej w Szaflarach odbyła się bowiem XXVI uroczysta edycja Konkursu Recytatorskiego im. Augustyna Suskiego "Strofy o Ojczyźnie". Jego głównym celem jest kultywowanie pamięci wybitnego poety, patrioty, działacza społecznego, patrona szkoły w Szaflarach - Augustyna Suskiego.