menu
o szkole
szukaj
statystyki odwiedzin
Ogółem:
3805759
Dzisiaj:
377
Wczoraj:
702
W tym miesiącu:
12508
W poprzednim miesiącu:
12044
polecamy
galeria zdjęć
Wybierz rok

23.04.201920
5 kwietnia uczniowie klasy 7b wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Udali się w okolice pomnika świętego Andrzeja i w ciągu kilkudziesięciu minut zebrali bardzo obfite "plony".
11.04.201936
W dniu 4 kwietnia po raz drugi gościliśmy w wytwórni ciasteczek w Łapszach Niżnych. Przywitała nas pani Magdalena i, tak jak poprzednim razem, oprowadziła nas po zakładzie. Zwiedziliśmy te pomieszczenia, których nie widzieliśmy wcześniej. Mieliśmy też okazję zobaczyć jeden z etapów wyrobu ciasta francuskiego i słodkich rurek z nadzieniem. Wreszcie "zostaliśmy cukiernikami na jeden dzień".
10.04.201926
O tym, że każdy powinien zdrowo się odżywiać, nie trzeba nikogo przekonywać. Szczególnie dotyczy to dzieci, które ukształtowane w młodym wieku nawyki żywieniowe poniosą w dorosłość. Tym właśnie jakże ważnym kwestiom służył Dzień zdrowej żywności.
09.04.201928
Preludium: Przygoda z igłą, nitką, klejem i papierem... zaczęła się przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości, kiedy to na godzinie wychowawczej postanowiliśmy własnoręcznie wykonać kokardy narodowe. Niestety, szycie kotylionów okazało się nie lada wyzwaniem i pani wychowawczyni musiała prawie wszystkim w klasie wytłumaczyć "od A do Z" cały proces szycia. Ostatecznie udało się... chociaż niektóre kokardy narodowe dalekie były od ideału .
27.03.201940
21 marca w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych, który obfitował w wiele atrakcji. Starsze klasy przygotowały pod okiem wychowawców prezentacje trzynastu państw z całego świata. Każda wystawa zawierała informacje o danym kraju, jego symbole narodowe, muzykę, taniec, śpiew, strój oraz ciekawe przysmaki. Każdy mógł skosztować wielu potraw, takich jak włoska pizza, tort szwarcwaldzki, ciasteczka z wróżbą i wiele, wiele innych.
24.03.20193
XXVI Konkurs Wiedzy Ekologicznej pt. "Co słychać w lesie?" odbył się 15 marca w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Heleny Marusarzówny w Zakopanem. Konkurs organizuje Liga Ochrony Przyrody Oddział Zakopane. W konkursie wzięło udział 12 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego. Wśród nich drużyna reprezentująca naszą szkołę.
21.03.20196
7 marca w Szkole Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej pod hasłem "Tajemnice lasu". Konkurs jest organizowany przez Ligę Ochrony Przyrody Oddział Zakopane, której koło działa w naszej szkole.
20.03.20196
W ramach przygotowania młodzieży do wyboru zawodu i dalszego kierunku kształcenia uczniowie klasy VIII naszej szkoły uczestniczyli w dniu 12 marca w spotkaniu z panem Krzysztofem Mroszczakiem - zawodowym ratownikiem GOPR-u, a także organizatorem Maratonu Podhalańskiego. Pan Krzysztof opowiadał o swojej ścieżce kariery zawodowej, a także o przypadku, który sprawił, że został ratownikiem górskim.
20.03.201914
Zaraz po feriach zimowych uczniowie naszej szkoły mieli okazję nauczyć się jazdy na nartach biegowych. Z inicjatywy pani Agnieszki Wojnarskiej-Marduły, która postarała się o sprzęt narciarski z Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach, szkoła otrzymała 10 par nart biegowych.