menu
o szkole
szukaj
statystyki odwiedzin
Ogółem:
3725966
Dzisiaj:
125
Wczoraj:
251
W tym miesiącu:
4137
W poprzednim miesiącu:
13857
polecamy
galeria zdjęć
Wybierz rok

10.10.201820
W sobotę 6 października grupka uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Zakopanego. Najpierw odwiedziliśmy wystawę multimedialną w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Tam mogliśmy zobaczyć doskonale odwzorowany krajobraz Tatr oraz faunę i florę regionu, a także wejść do jaskini.
03.10.20183
25 września uczniowie klas ósmych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z sędzią Anną Marią Wesołowską. Wydarzenie zostało zorganizowane w Szkole Podstawowej w Skrzypnem. Pani sędzia posługując się przykładami rozpraw, które prowadziła, przestrzegała uczniów przed konsekwencjami ich negatywnych zachowań.
21.09.201836
W dniach 7 - 13 września drużyna piłki ręcznej UKS Świt Adecco Szaflary przebywała w Macedonii, kontynuując w ten sposób wymianę sportową młodzieży, która trwa już piąty rok. Wyjazd był możliwy również dzięki współpracy naszego klubu z Łukovią Łuków (województwo lubelskie), w którym działa bardzo mocna drużyna piłki ręcznej dziewcząt. Program pobytu był bardzo urozmaicony, a aspekt sportowy nie był jedynym celem.
24.07.201818
Każdy rok szkolny obfituje w wiele różnorodnych wydarzeń. Praktycznie nie ma dnia, by nie zdarzyło się coś, co wykracza poza rutynową codzienną pracę polegającą na realizacji programów nauczania poszczególnych przedmiotów w każdej z klas. O szeregu tych działań staraliśmy się na bieżąco informować z całą świadomością, że nie będziemy w stanie odnotować wszystkiego, co godne uwagi.
18.07.20184
Kilka prac uczniów naszej szkoły zostało zakwalifikowanych do etapu gminnego konkursu plastycznego "Gmina Szaflary bez smogu", który został rozstrzygnięty pod koniec roku szkolnego. Celem konkursu było promowanie postaw ekologicznych sprzyjających ochronie powietrza poprzez zobrazowanie, w jaki sposób uczeń wraz ze swoją rodziną włącza się w działania ograniczające powstawanie smogu.
16.07.20183
Jest uczniem I klasy naszej szkoły podstawowej, a jednocześnie należy do sekcji tenisa stołowego Klubu Sportowego Gorce Nowy Targ. Posiada nieprzeciętny talent, o czym świadczy wiele sukcesów odniesionych w ostatnim roku. 19 czerwca przyniósł do swojej klasy sportowe trofea, by jego koledzy i koleżanki mogli się przekonać, że uprawianie sporu dostarcza wiele radości i satysfakcji.
15.07.20188
Magda, tegoroczna absolwentka naszego gimnazjum, kilka lat temu rozpoczęła swoją przygodę ze sportem. Zaczęła od gimnastyki artystycznej, której jest cały czas wierna, by następnie próbować sił w akrobatyce sportowej i nowoczesnych sztukach walki. Sportową pasją zaraziła młodszą o 8 lat siostrę Justynę i teraz obie z powodzeniem startują w różnych zawodach.
13.07.20184
... takie i inne słowa usłyszeli rodzice od swoich pociech w dniu 20 czerwca, kiedy to świętowaliśmy w klasie 2a Dzień Mamy i Taty. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców wiersze i piosenki, aby w ten sposób podziękować im za troskę, zrozumienie, wybaczanie i cierpliwość, za wspólne zabawy i czytanie bajek, jednym słowem - za miłość, którą rodzice okazują im każdego dnia.
10.07.201820
Dzień 19 czerwca był słoneczny i bardzo ciepły, dlatego wykorzystaliśmy go na wycieczką klasową. Udaliśmy się pieszo do sąsiedniej miejscowości Bańskiej Niżnej i zwiedziliśmy zabytkową kuźnię "Pod bukiem". Właścicielka kuźni, pani Bogusława, przyjęła nas miło i życzliwie, za co serdecznie jej dziękujemy i ciekawie opowiedziała o pracy swoich przodków. W tej kuźni bowiem powstało wiele potrzebnych i ważnych przedmiotów codziennego użytku potrzebnych w dawnym gospodarstwie domowym.
09.07.201819
Trzy uczennice klasy IIIb gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego postanowiły spopularyzować wiedzę o patronie naszej szkoły Augustynie Suskim. Opracowały, a następnie wykonały grę planszową, której nadały tytuł "Życie Gustka".