polecamy
aktualności
PM Tarnów był w naszym zasięgu, a jednak przegraliśmy
13.12.200911407
Warunki fizyczne, agresywna obrona, własna hala i większe ogranie o rok starszych piłkarek ręcznych Pałacu Młodzieży Tarnów zadecydowały o naszej przegranej. Pod koniec meczu tej przewadze Tarnowianek nie potrafiliśmy się przeciwstawić.

Już w czasie rozgrzewki dziewczęta z Tarnowa starały się prezentować swoje atuty, które miały decydować o ich wygranej. Natychmiast po rozpoczęciu meczu zaczęły robić z nich użytek. Już w 5 minucie prowadziły 5:1. Zawodniczki z Szaflar dość szybko ochłonęły po fali ataków gospodyń i w 17 minucie wyszły na prowadzenie 10:9. Następnie rzuty karne wykorzystane przez obydwie drużyny utrzymały nasze prowadzenie. Mecz na styku ze zmieniającym się prowadzeniem toczył się do 54 minuty.

Przy stanie 25:25 nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. To jednak szybko się zemściło. Szybka kontra w wykonaniu przeciwniczek i jesteśmy "jedną do tyłu". Od tej chwili, mimo, że byliśmy na lądzie, popłynęliśmy. Po drodze zgubiliśmy piłkę w szybkim ataku, w 57 min. Iza rzuciła karnego „dociągając” wynik na 27:26 dla PM Tarnów.

W 60 minucie, minimalnie wyprzedzając syrenę kończącą mecz, potężnym, celnym rzutem sytuacyjnym z podłoża /myśmy też kiedyś tak zdobywali bramki..., ale dlaczego kiedyś:-(…/ idealnie w prawy dolny róg bramki Moniki, Tarnowianki ustaliły wynik meczu na 30:26 na swoją korzyść.

Wynik meczu 26:30 (16:15), a bramki zdobyły: