W poszukiwaniu sportowych talentów
11.12.200911985
Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy w Nowym Targu organizuje spotkania w podhalańskich szkołach, podczas których chce zachęcać dzieci i młodzież do uprawiania sportów zimowych. Tym razem na miejsce spotkania wybrano naszą szkołę.
Na małej sali gimnastycznej zgromadziło się ok. 100 dzieci z klas 1-3, zaciekawionych tym, co się wydarzy. Przedstawiciele MMKS-u panowie Andrzej Zając i Grzegorz Pustułka rozpoczęli od przedstawienia informacji o klubie oraz dyscyplinach, jakie można w nim trenować:
  • hokeju na lodzie (sekcja mężczyzn i kobiet);
  • short tracku i unihokeju.

Później nastąpiła prezentacja sprzętu hokejowego, a ochotnicy mogli "na własnej skórze" poczuć ciężar stroju hokeisty. Działacze MMKS-u zachęcali również do uprawiania mniej znanej dyscypliny jaką jest short track. Sport ten staje się coraz bardziej popularny w Nowym Targu, a zawodnicy szkoleni przez trenerkę Agnieszkę Zych z zawodów na zawody osiągają coraz lepsze rezultaty.

W spotkaniu nie mogli niestety uczestniczyć zawodnicy MMKS-u, ponieważ w tym samym czasie przebywali w swoich szkołach. Pomimo tego dzieci były bardzo zadowolone, zwłaszcza z możliwości przymierzenia sprzętu hokejowego.
    Podczas spotkania rozdano kartki z informacjami dla rodziców, w których MMKS zachęca ich do rozwijania sportowego talentu swoich pociech. Na drzwiach wejściowych do budynku szkoły oraz w paru innych miejscach również rozwieszono informacje na temat możliwości trenowania w Miejskim Młodzieżowym Klubie Sportowym.
    Autorem zdjęć jest pani Marta Grońska.

• galeria zdjeć