Kolejne wycieczki turystyczno-krajoznawcze
21.11.200911988
21 listopada uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego uczestniczyli w ostatniej wycieczce w ramach "Rajdu na Raty". Przeszli trasą: Kowaniec – przełęcz Czarnotówka – Kokoszkowska Czuba – Kokoszków – Nowy Targ. Poznali krajobraz Gorców, zagospodarowanie turystyczne oraz zapoznali się z tematyką hydrograficzną (wodospad, ujście potoku, powstanie rzeki z połączenia potoków).
W wycieczce uczestniczyli:
  • Wojciech Hajnos,
  • Łukasz Hreśka,
  • Andrzej Kałafut,
  • Paweł Koza,
  • Elżbieta Lubelska
  • Jan Strama.

Dwa tygodnie wcześniej, 7 listopada, w poprzedniej wycieczce w ramach "Rajdu na Raty" uczniowie przeszli trasą: Szczawnica – Bryjówka – Bereśnik – wodospad Zaskalnik – Szczawnica. Poznali krajobraz Beskidu Sądeckiego i Pienin oraz historię i zabytki Szczawnicy. Degustowali wody mineralne ze źródeł "Szymon" i "Wanda". W wycieczce uczestniczyły:
  • Paulina Górka,
  • Renata Kalata
  • Elżbieta Lubelska.

Opiekunem w czasie obu wycieczek (oraz autorem zdjęć) była pani Anna Rużyczka.

• galeria zdjeć