menu
o szkole
szukaj
statystyki odwiedzin
Ogółem:
3815645
Dzisiaj:
122
Wczoraj:
1702
W tym miesiącu:
7381
W poprzednim miesiącu:
15013
polecamy
aktualności
To było sześć wspaniałych, niezapomnianych lat
01.07.201011483
20 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie sezonu drużyny piłki ręcznej dziewcząt – rocznik 1994. Różniło się ono znacznie od podsumowań z minionych lat z jednego zasadniczego powodu –
drużyna istniejąca sześć lat, lat znaczonych wieloma wspaniałymi sukcesami, przestaje istnieć. Z chwilą ukończenia gimnazjum każda z dziewcząt rozpoczyna naukę w nowej szkole i tym samym utrzymanie drużyny w dotychczasowym kształcie staje się niemożliwe. Nic zatem dziwnego, że dwugodzinne spotkanie stało się pretekstem do przypomnienia całego sześcioletniego okresu funkcjonowania drużyny oraz podziękowania tym osobom, które przyczyniły się do tego.
O tym jak wiele wydarzyło się w latach 2004-2010 można się było przekonać w czasie prezentacji przygotowanej przez pana Kazimierza Dygonia, który przez te wszystkie lata był trenerem, wychowawcą, opiekunem, powiernikiem i pełnił jeszcze szereg różnych ról. Turnieje międzynarodowe i ogólnopolskie, rozgrywki w ramach igrzysk młodzieży szkolnej i gimnazjady, obozy sportowe, turnieje towarzyskie, wreszcie treningi, treningi, treningi – to wszystko złożyło się na sześć niezapomnianych dla każdej z dziewcząt lat. W dalszej części spotkania dziewczęta podziękowały osobom, które w różny sposób pomagały im funkcjonować jako drużynie, przede wszystkim głównemu sponsorowi, firmie Adecco Campus Nordic reprezentowanej przez rektora, pana Emila Zarembę oraz sponsorowi, firmie JPA reprezentowanej przez właściciela pana Piotra Japoła. Ponadto drużyna złożyła podziękowania na ręce pana Wojciecha Marcinka z Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej, pana Zbigniewa Stramy, dyrektora Gminnego Zespołu Oświatowego, pana Andrzeja Bieleckiego, dokumentującego mecze drużyny w hali w Białym Dunajcu oraz pana Jarosława Szlęka, dyrektora naszej szkoły. Bardzo wzruszający był moment podziękowań dla Karoliny Waluś, która przez cztery lata była w drużynie oraz Andrzeja Adamczyka „dobrego ducha drużyny” towarzyszącego przez setki godzin dziewczętom w trakcie ich meczów i treningów.
W spotkaniu uczestniczyli również rodzice zawodniczek oraz pani Małgorzata Strama, aktualny prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Świt” Adecco Szaflary
Należy zaznaczyć, że w ciągu sześciu lat dziewczyny oprócz wielu miłych wspomnień , które zostaną im na zawsze w pamięci, borykały się z kontuzjami , bólem, zmęczeniem i wieloma różnymi niedogodnościami. Nic nie przyszło im samo, nic nie spadło z nieba. Pracowały wytrwale, a pomoc, którą okazywali im życzliwi ludzie, przyjmowały z wdzięcznością. Jednocześnie nie zaniedbały nauki, wiele z nich ukończyło gimnazjum z wyróżnieniem, a każda z nich na co dzień świeciła przykładem w szkole i poza szkołą. Pokazały, że ciężko i wytrwale pracując, można uzyskać wiele efektów i czerpać z tego satysfakcję.
Z kilkunastu dziewcząt, które przewinęły się przez drużynę, do końca dotrwało dziesięć: Anna Bieniek, Joanna Kalata, Monika Kalata, Aleksandra Marek, Justyna Mąka, Dominika Rzepka, Monika Szaflarska, Joanna Szczerba, Sabina Szewczyk i Izabela Tylka. To wszystko, czego doznały i przeżyły, w różny sposób zaprocentuje w ich dalszym życiu.
Powodzenia!
Autorem zdjęć jest pan Andrzej Bielecki.
galeria zdjeć
dodaj komentarz
Komentarz:*
Autor:*
E-mail: