11901
Boże Ciało Anno Domini 2019
24.06.201911971
Kapryśna pogoda z przelotnymi opadami deszczu nie zniechęciła setek mieszkańców Szaflar do udziału w tegorocznej uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała, które w tym roku przypadło w dniu 20 czerwca. Wśród rzeszy uczestników procesji byli również przedstawiciele naszej szkoły.
Trasa procesji po raz pierwszy w historii naszej parafii rozpoczynała się na osiedlu Podlubelki, gdzie została odprawiona Msza św. Po jej zakończeniu wierni udali się ulicami Ogrodową i Rola Galicy do kościoła, gdzie uroczystość się zakończyła. Wśród pocztów sztandarowych uczestniczących w procesji były również sztandary szkoły, drużyny harcerskiej i hufca podhalańskiego. Ponadto grupa harcerzy była zaangażowana do niesienia feretronów.
Zapraszamy do galerii zdjęć: www.facebook.com/fotoszaflary/