III Gminny Konkurs Pięknego Czytania
19.05.201911949
16 maja w Szkole Podstawowej w Bańskiej Niżnej odbył się III Konkurs Pięknego Czytania. Przystąpiło do niego siedem trzyosobowych drużyn złożonych z uczniów klas IV - VI. W tym gronie była również drużyna reprezentująca naszą szkołę.
W jej skład weszły: Anna Furtak, Karolina Rol i Patrycja Strama. W trzyetapowym konkursie należało najpierw przedstawić głośne czytanie przygotowanego wcześniej utworu literatury pięknej pisanego prozą (nasze uczennice miały przygotowany fragment "O krasnoludkach i sierotce Marysi"), następnie zaprezentować wylosowany utwór poetycki i wreszcie przeczytać bez przygotowania na głos wylosowany tekst użytkowy, np. artykuł prasowy, pismo urzędowe, ogłoszenie, instrukcję.
Nasze uczennice zaprezentowały się bardzo dobrze i w silnej konkurencji zajęły II miejsce. Gratulujemy.