11985
Jaki zawód wybrać? Doradztwo zawodowe w naszej szkole
20.03.201911970
W ramach przygotowania młodzieży do wyboru zawodu i dalszego kierunku kształcenia uczniowie klasy VIII naszej szkoły uczestniczyli w dniu 12 marca w spotkaniu z panem Krzysztofem Mroszczakiem - zawodowym ratownikiem GOPR-u, a także organizatorem Maratonu Podhalańskiego. Pan Krzysztof opowiadał o swojej ścieżce kariery zawodowej, a także o przypadku, który sprawił, że został ratownikiem górskim.
Młodzież miała okazję nie tylko poznać aspekty dotyczące pracy ratownika, ale także wytyczne, jak należy przygotować się do wypraw górskich. Uczniowie odwiedzili także w dniu 14 marca pobliską cukiernię i karczmę. W cukierni Słodkie Inspiracje dowiedzieli się od pana Mateusza, jak zostać cukiernikiem i prowadzić rodzinny interes. W Karczmie Przy Moście mogli zobaczyć (a przede wszystkim zdobyć bezpośrednie informacje), jak wygląda praca kelnerki oraz praca w kuchni. Najodważniejsi sprawdzili swoje predyspozycje do zawodu kucharza, lepiąc pierogi.
Iwona Musiał