12023
Gminny konkurs wiedzy "Jestem wolny, więc mam wybór" - edycja 2019
18.03.201911976
27 lutego w Urzędzie Gminy w Szaflarach odbyła się tegoroczna edycja gminnego konkursu wiedzy z profilaktyki uzależnień. Przystąpiło do niego 22 uczniów klas VII, VIII oraz III gimnazjum ze wszystkich szkół naszej gminy.
Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw asertywnych wobec picia alkoholu i zażywania środków odurzających, popularyzowanie wśród młodzieży wiadomości z zakresu alkoholizmu i narkomanii (w tym dopalaczy) oraz ich profilaktyki. Uczniowie rozwiązywali test złożony z 20 pytań zamkniętych i 5 otwartych.
Naszą szkołę reprezentowała gimnazjalistka Julia Walkosz, która za udział w konkursie otrzymała nagrodę książkową.
Organizatorem konkursu była Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szaflarach.
Zapraszamy do galerii zdjęć: gkrpa.szaflary.pl/rozstrzygniecie-konkursu-profilaktycznego-jestem-wolny-wiec-mam-wybor/