II Mistrzostwa Sportów Zimowych Hufca Podhalańskiego ZHP
13.03.201911967
W dniach 1-3 marca odbyły się II Mistrzostwa Sportów Zimowych Hufca Podhalańskiego ZHP oraz tegoroczna edycja Charytatywnego Turnieju Hokejowego dla skautów i harcerzy oraz ich przyjaciół. Odbyła się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Nowego Targu Grzegorza Watychy oraz Komendanta Chorągwi Krakowskiej hm. Mariusza Siudka.
W mistrzostwach udział wzięli skauci ze Słowackiej Organizacji Skautowej (Rużomberk, Trstena, Dolny Kubin) oraz zuchy, harcerze, wędrownicy, instruktorzy oraz ich przyjaciele z Hufca Podhalańskiego ZHP (środowiska harcerskie z Białki Tatrzańskiej, Bukowiny Tatrzańskiej, Nowego Targu, Jurgowa, Zakopanego, Maruszyny, Szaflar). Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy i integracji, a przy tym piękna sposobność do wsparcia szczytnego celu.
Celem charytatywnym było wsparcie Asi Podczerwińskiej, która urodziła się z wadą wrodzoną nóżki - hemimelią strzałkową. Charakteryzuje się ona brakiem kości strzałkowej, jednocześnie występuje nierówność kończyn oraz deformacja stopy. Jej nóżka jest zdeformowana, kość udowa oraz piszczelowa jest krótsza oraz brakuje jej jednego paluszka w stópce, która jest koślawa. Jedyną szansą na to, by mogła chodzić, jest przejście kilku kosztownych operacji.
Mamy nadzieję, że wspólne spotkanie dostarczyło nam wielu wspaniałych emocji, mnóstwo radości i świetnej zabawy. Uczestnicy Biwaku zostali zakwaterowani w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu. Mecze charytatywnego turnieju hokejowego rozegrano na lodowisku w Nowym Targu, natomiast zawody narciarskie, snowboardowe i konkurencje rodzinne przeprowadzono na wyciągu GRAPASKI w Czarnej Górze.
Składamy serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta Nowego Targu Grzegorzowi Watysze, Wójtowi Gminy Bukowina Tatrzańska Andrzejowi Pietrzykowi, Wójtowi Gminy Szaflary Rafałowi Szkaradzińskiemu, Proboszczowi Parafii Św. Katarzyny Zbigniewowi Płachcie, Komendantowi Chorągwi Krakowskiej hm. Mariuszowi Siudkowi, Fundacji im. ADAMA WORWY, Dyrektorom szkół: Paniom Elżbiecie Jankowskiej i Iwonie Lesner oraz wszystkim sponsorom i mediom.
Komendant Hufca Podhalańskiego ZHP im. Kurierów Tatrzańskich phm. Radosław Fiedler HR
Autorzy zdjęć: Ewa Garbacz, Maciej Gil, Kamil Czernik