Stypendiada polonistyczna
25.05.201011490
28 uczniów naszego gimnazjum przystąpiło do Stypendiady Polonistycznej, czyli ogólnopolskiego konkursu czytelniczego zorganizowanego przez Firmę Edukacyjną „Orzeł” ze Skierniewic. Dwie uczennice otrzymały wyróżnienie, uzyskując bardzo wysoki wynik.
W konkursie czytelniczym „I Ty bądź czytelny!” należało wykazać się znajomością treści następujących utworów literackich:
klasa 1 – Małgorzata Karolina Piekarska „Klasa Pani Czajki” (przystąpiło 11 uczniów z naszej szkoły)
klasa 2 – John Ronald Tolkien „Hobbit, czyli tam i z powrotem” (przystąpiło 4 uczniów z naszej szkoły)
klasa 3 – Nancy Horowitz Kleinbaum „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” (przystąpiło 13 uczniów z naszej szkoły)
W naszej szkole najlepiej zaprezentowali się:
wśród pierwszoklasistów
1. Anna Grońska
2. Paulina Łukaszczyk
3. Michał Fasiczka

wśród drugoklasistów:
1. Adrianna Koza
2. Patryk Waluś
3. Jadwiga Łaś

wśród trzecioklasistów:
1. Anna Bieniek
2. Anna Gałdyn
3. Monika Szaflarska
4. Sabina Szewczyk
5. Ewelina Waluś
6. Dominika Rzepka

Z satysfakcją informujemy, że Ania Bieniek i Ania Grońska za uzyskany wynik otrzymały wyróżnienie (dyplom finalisty + nagroda rzeczowa).
Konkurs w naszej szkole przeprowadziła pani Jolanta Kustra.