12004
Rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/19
03.09.201811934
Kalendarz zadecydował, że w tym roku dzień rozpoczęcia roku szkolnego przypadł na 3 września. Zanim uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się o godz. 9.00 na boisku szkolnym, wielu z nich uczestniczyło we Mszy św., którą w naszym kościele parafialnym odprawił o godz. 8.00 ksiądz proboszcz Kazimierz Duraj.
Ksiądz Kazimierz zachęcił wszystkich uczniów do żmudnej codziennej pracy, gdyż tylko pod takim warunkiem może "dokonać się cud zdobycia wiedzy". Ponadto wyraził ufność, że "wszystko, co stanie się w szkole w ciągu roku, będzie bardzo dobre". W czasie uroczystości na boisku szkolnym wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn narodowy. Pani dyrektor Iwona Lesner przypomniała, że w czerwcu przyszłego roku szkołę ukończą aż 4 klasy (dwie ósme i dwie gimnazjalne). Następnie wszyscy rozeszli się do klas.
Oby za 10 miesięcy każdy uczeń udawał się na wakacyjny wypoczynek w pełni usatysfakcjonowany swoimi osiągnięciami w nauce.