12012
UKS Świt podsumował sezon 2017/18
07.07.201811955
29 czerwca w naszej szkole z udziałem zawodników UKS Świt, rodziców, trenera, zarządu klubu i zaproszonych gości odbyło się podsumowanie sezonu 2017/18. Takie spotkania odbywają się corocznie i stanowią okazję zarówno do przyjrzenia się temu, co zdarzyło się w ostatnich 12 miesiącach jak i do wyznaczenia celów i zadań na kolejny sezon. Jest to również okazja do podziękowania tym wszystkim, bez których funkcjonowanie klubu nie byłoby możliwe.
Miniony sezon na pewno należy ocenić pozytywnie. Celem był awans drużyny do finału wojewódzkiego igrzysk młodzieży szkolnej i to udało się dokonać. Pewien niedosyt wiąże się jedynie z tym, że medal igrzysk był na wyciągnięcie ręki. Przecież nasza drużyna wygrała z późniejszym mistrzem województwa, zespołem z Chrzanowa, który następnie zdobył brązowy medal w finale ogólnopolskim. Ale taki jest sport. Czasem zabraknie jednego punktu, jednej bramki, jednej niewykorzystanej sytuacji i zamiast cieszyć się z triumfu przeżywa się gorycz porażki. Niemniej jednak V miejsce w województwie jest niewątpliwym sukcesem tej kilkunastoosobowej bardzo wąskiej grupy chłopaków, którzy mierzyli się z zespołami dysponującymi liczniejszą kadrą i lepszymi warunkami fizycznymi (w rozgrywkach dominowali uczniowie rocznika 2002, a takich zawodników w naszym zespole było tylko 3, pozostali to rocznik 2003).
Wszystko, co działo się w minionym sezonie (rozgrywki ligowe, turnieje, sparingi) było podporządkowane temu głównemu celowi.
Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o zaproszonych gościach. To im właśnie zarząd klubu wraz z trenerem panem Kazimierzem Dygoniem dziękowali za wszelką pomoc, życzliwość i wsparcie. Na spotkaniu pojawili się i odebrali podziękowania: wicestarosta nowotarski pan Władysław Tylka, wicewójt Szaflar pan Sławomir Furca, dyrektor naszej szkoły pani Iwona Lesner, główny sponsor naszego klubu, prezes firmy Viatec pan Andrzej Walkosz, przewodniczący komisji gier i dyscypliny Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej pan Wojciech Marcinek oraz szef Adecco Campus pan Emil Zaremba. Podziękowania zostaną przekazane również nieobecnym w czasie spotkania naszym wypróbowanym przyjaciołom: szefowi firmy Tatry Trans panu Stanisławowi Zapotocznemu, administratorowi gminnej hali sportowej w Białym Dunajcu panu Andrzejowi Bieleckiemu i głównemu księgowemu naszego klubu panu Mirosławowi Kalacie.
Najbliższe plany to obóz dochodzeniowy i sparingi (jeśli odpowiedni sparingpartnerzy będą przebywać na obozach w Białym Dunajcu). Cel główny na nowy sezon to dobry wynik w igrzyskach młodzieży szkolnej (rocznik 2003). I temu celowi będzie podporządkowany ewentualny udział w lidze juniorów młodszych oraz starty w turniejach okolicznościowych.
Kinga Krzysztofek - wiceprezes UKS Świt, Jarosław Szlęk - prezes UKS Świt