11935
Wizyta niecodziennego gościa
18.06.201811944
18 czerwca gościliśmy w naszej szkole Jego Ekscelencję księdza biskupa Jana Szkodonia. Wizytując nasza parafię, postanowił odwiedzić społeczność szkolną. Przybył do nas ok. godz. 12.00 i spotkał się ze wszystkimi uczniami, nauczycielami i pracownikami obsługi przebywającymi w tym czasie w szkole.
Na początku wysłuchał piosenki "Pod Tatrami" w wykonaniu Kabatinek oraz krótkiej informacji o szkole i jej patronie, którą przedstawił uczeń II gimnazjum Krzysztof Mąka. Następnie zwrócił się do wszystkich obecnych z krótkim rozważaniem, w którym odniósł się do cytatów zamieszczonych obok tablicy upamiętniającej Augustyna Suskiego. Znajdują się tam zarówno sformułowania z utworów naszego patrona ("Trza mi się ucyć mowy casu" oraz "Będziemy żyć, bo siłą nasza mocarny duch") jak i zdania z homilii św. Jana Pawła II ("Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali" oraz "Noszę w sobie od urodzenia wielki dług w stosunku do tych, którzy podjęli walkę z najeźdźcą i zwyciężyli, płacąc za to swoim życiem"). Krótkie spotkanie zakończyła modlitwa i wspólna fotografia z liczną grupą harcerzy ubranych w mundury.
Wizyta biskupa Jana Szkodonia jest trzecim pobytem biskupa krakowskiego w naszej szkole. Wcześniej jej progi przekroczyli biskup Józef Guzdek (2005 rok) i biskup Jan Zając (2011 rok).
Zapraszamy do galerii zdjęć: www.facebook.com/profile.php?id=100016263540318