Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych - 2018
08.02.201811977
27 stycznia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach odbyło się Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Dzieci, które brały udział w misyjnym kolędowaniu wyruszyły na to spotkanie z rynku w Szaflarach o godz. 6.00. Przed wyjazdem ksiądz proboszcz Kazimierz pobłogosławił nas i naszych opiekunów: panią Agnieszkę, panią Kasię i siostrę Helenę.
Z modlitwą i pieśnią wyruszyliśmy busem z naszym kierowcą Panem Andrzejem do Krakowa, gdzie dotarliśmy na godz. 8.00. Udaliśmy się do Kaplicy Wieczystej Adoracji podziękować Bogu za szczęśliwą podróż. Byliśmy w Kaplicy św. siostry Faustyny i Bazylice Bożego Miłosierdzia. Następnie przydzielono nas do grupy Azja - 1. Nasze wolontariuszki Ola i Weronika poprowadziły nas na spotkania z misjonarzami z różnych krajów, takich jak: Madagaskar, Nigeria, Syria, Liban, Boliwia. Każde spotkanie było bardzo interesujące, mogliśmy wiele zobaczyć, poznać, wspólnie śpiewać i tańczyć. Nie zabrakło też czegoś dla ciała, w kuchni misjonarza były smaczne stripsy z frytkami, sok z kartonika i herbata. Przyszedł czas na ubranie się w stroje kolędnicze i udział we Mszy świętej celebrowanej przez księdza biskupa Jana Zająca w Bazylice Bożego Miłosierdzia. Podczas homilii ksiądz biskup dziękował obecnym kolędnikom (liczba ich wynosiła 1700) za włączenie się w tę piękną akcję misyjną i nadmienił, że każdy chrześcijanin winien być w swoim środowisku misjonarzem. Po Mszy Świętej zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego o Duchu Świętym i gwieździe kolędniczej. Dla nas miła niespodzianka, bo otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie na gwiazdę. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, gdzie wszystko nas zachwycało. Różne obrazy biblijne przedstawione są w pięknej mozaice. Ucałowaliśmy relikwie i wspólnie z innymi pielgrzymami o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia zakończyliśmy nasze pielgrzymowanie w Krakowie. Ubogaceni w prawdy naszej wiary i potrzeby misyjne z radością pełną wdzięczności wobec Boga i dla Wszystkich dzięki, którym dane nam było uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu, powróciliśmy do Szaflar o godz. 17.00.
Mateusz Marduła, Zuzia Jachimiak, Sandra Koper, Justynka Sądelska, Gabrysia Kalata i Kasia Mąka.