VI Szaflarzańskie Kolędowanie - dziękujemy za pomoc dla Pauliny
03.02.201811395
W niedzielę 28 stycznia w naszym kościele parafialnym odbyło się VI Szaflarzańskie Kolędowanie - coroczna impreza, która gromadzi wykonawców i słuchaczy kolęd, a przy tym służy zebraniu środków finansowych na pomoc dla Pauliny - uczennicy naszej szkoły chorej na mukowiscydozę.
Podczas koncertu zaprezentowało się wiele zespołów działających na terenie naszej gminy:
- przedszkolaki z przedszkola pw. Św. Aniołów Stróżów,
- schola Gaudenti,
- Kabatinki działające przy naszej szkole,
- chór parafialny,
- zespół muzyczny działający przy GCKPiT w Szaflarach,
- dzieci z Ogniska Misyjnego działającego przy szkole w Borze,
- schola parafialna,
- Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Szaflarach,
- schola dziecięca Bogu-Miłe działająca przy parafii w Bańskiej Niżnej,
- zespół regionalny Mali Szaflarzanie.

Ponadto swoją obecnością koncert uświetnili:
- zespół Milusioki działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Nowym Targu,
- Uczelniany Zespół Góralski Młode Podhale działający przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu
.
Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodyczami.
Organizatorem wydarzenia obok naszej szkoły była Parafia Św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach, Oddział Związku Podhalan w Szaflarach oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystki w Szaflarach.
Szczególne słowa podziękowania należą się naszym harcerzom, którzy w czasie koncertu, a również po każdej Mszy św. zbierali datki na rzecz Pauliny.
Przypominamy, że cały czas można dokonywać wpłat na konto 42 8812 0005 0000 0020 7063 0001 z dopiskiem "Dla Pauliny".
Zapraszamy do galerii zdjęć: www.facebook.com/fotoszaflary/
JS