32055
Kolędnicy Misyjni 2017/18
12.01.201811388
Kolędnicy Misyjni to projekt realizowany przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, którego zaczątki na ziemiach polskich pojawiły się w XIX wieku. Od kilku lat idea kolędowania misyjnego pojawiła się również w Szaflarach. Kolędnikami są nasi uczniowie, a czas kolędowania przypada w okresie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. Nie inaczej było również w tym roku.
Fundusze zebrane dzięki hojności mieszkańców Szaflar wspomogą ofiary wojen, głównie dzieci w Syrii i Libanie. Niejako finałem przedsięwzięcia było kolędowanie w naszej szkole w dniu 3 stycznia. Dzieci pod opieką siostry Heleny Lato pojawiły się w każdej klasie, dzięki temu uczniowie naszej szkoły również mogli dołączyć się dzięki swoim datkom do tej szlachetnej idei.
JS