Pokazują nam, jak ciekawe są książki...
13.11.201784
W ramach zachęcania uczniów klasy 3b do czytania książek raz w miesiącu zapraszamy do naszej klasy dorosłą osobę, która wzorcowo pokazuje nam, jak ciekawe są książki. 2 listopada zaprosiliśmy pana wójta Szaflar - tatę naszego klasowego kolegi Jaśka. Przeczytał dla nas jedną z legend znajdującą się w Klechdach polskich - Wiano świętej Kingi.
Do wysłuchanego tekstu wykonaliśmy ilustracje według kolejności wydarzeń. Ułożyliśmy podpisy do poszczególnych ilustracji. Na ich podstawie każde z dzieci ułożyło krótkie opowiadanie lektury. W tym miesiącu wybieramy się na wycieczkę do Bochni, liczymy na to, że usłyszana legenda przyda się nam podczas wycieczki. Bardzo dziękujemy za wizytę i już myślimy kogo zaprosimy w grudniu.
Uczniowie klasy 3b