"Patriotyzm oznacza najbogatsze wartości duchowe"
11.11.201711923
Takie słowa padły z ust księdza proboszcza Kazimierza Duraja w czasie Mszy świętej w naszym kościele parafialnym w dniu 11 listopada o godz. 9.00. Wśród miejscowych pocztów sztandarowych obecnych na uroczystości były również sztandary szkoły i drużyny harcerskiej oraz kilkudziesięciu harcerzy.
Ksiądz proboszcz, dziękując wszystkim za obecność, stwierdził również: "Przyszliśmy tu dzisiaj, aby dziękować Bogu za dar Ojczyzny i prosić o jej pomyślną przyszłość". Po Mszy św. uczestnicy przeszli do rynku. Tam pod pomnikiem Augustyna Suskiego przedstawiciele władz naszej gminy i miejscowych organizacji złożyli wieńce. Wygłoszone zostały również okolicznościowe przemówienia w związku z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jak na tę porę roku dopisała pogoda. Było co prawda chłodno, ale sucho i słonecznie. Tym bardziej szkoda, że tak niewielu szaflarzan zdecydowało się uczestniczyć w obchodach naszego narodowego święta.