Odblaskowy Różaniec - Odblaskowa szkoła
05.11.201760
Październik jest miesiącem modlitw różańcowych. W czasie ostatniego dnia różańca, czyli 31 października odbył się Odblaskowy Różaniec, który został wspólnie zorganizowany przez Parafię pw. św. Andrzeja Apostoła, Ochotniczą Straż Pożarną, Związek Podhalan w Szaflarach oraz harcerzy pod opieką druha Radosława Fiedlera.
Podczas jesiennych dni mrok szybko nas zaskakuje, więc musimy ze zdwojoną uwagą uważać na siebie i innych. W tym dniu każde dziecko przyszło do kościoła w odblaskach. Ten, kto nie miał żadnego elementu odblaskowego, mógł go otrzymać i wrócić bezpiecznie do domu, a ciemność nie była już dla niego taka straszna.
Po nabożeństwie różańcowym na każde dziecko czekała niespodzianka - kociołek harcerski pełen słodyczy. Oprócz tego, dla tych, którzy systematycznie uczęszczali na codzienną modlitwę, czekały odblaskowe różańce, które wykonały siostry Pasterzanki. Wszystko to, działo się pod życzliwym okiem księży - Kazimierza Duraja i Jacka Kucza.
Niech cytat: "Różaniec to skarb, który trzeba odkryć" pozostanie w naszym sercu nie tylko w październiku, ale też przez cały rok.
Izabela Ciszek