Odkrywamy "Solilandię" - wycieczka do Wieliczki drugoklasistów
12.10.2017179
W dniu 5 października klasa 2b udała się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Uczniowie po dotarciu na miejsce wyruszyli w poszukiwaniu "Solilandii" - magicznej krainy. Dzieci podróżując podziemiami kopalni odkrywały baśniowe tajemnice. Z pomocą przewodnika, a także zabawnego skrzata Soliludka rozwiązywały rozmaite zagadki oraz quizy.
Wędrówka szlakiem turystycznym po zjawiskowych solnych podziemiach dostarczyła uczniom wielu pozytywnych wrażeń. Dzieci mogły podziwiać wykute w soli komory, niesamowite podziemne jeziora i unikalne solne rzeźby. Oprócz dobrej zabawy uczniowie zapoznali się z legendą o św. Kindze, poznali historię Kopalni oraz wsłuchali się w kompozycje Fryderyka Chopina nad brzegiem jednego z solankowych jezior. Na końcu szlaku odnaleźli poszukiwaną "Solilandię". W nagrodę każdy uczeń otrzymał od Skarbnika dyplom - "Dzielnego poszukiwacza", a także coś słodkiego- solilizaka. Kolejnym punktem wycieczki był zakup pamiątek oraz wspólne zdjęcia. Po tych atrakcjach uczniowie wraz z towarzyszącymi im rodzicami udali się do pobliskiego kościoła pw. św. Klemensa, aby odwiedzić księdza Andrzeja. Ksiądz proboszcz bardzo ucieszył się z naszej wizyty, opowiedział nam kilka ciekawostek o parafii w Wieliczce, a dla uczniów przygotował słodki poczęstunek. Po miłej rozmowie, wyruszyliśmy w drogę powrotną. W czasie wycieczki towarzyszyli nam rodzice: Jadwiga Trebunia-Tutka, Natalia Klimczak, Marzena Kozik, Agnieszka Niżnik-Suska, Natalia Borowicz, Małgorzata Pańszczyk, Marcin Brenkus, którym serdecznie dziękujemy za pomoc, a panu Grzegorzowi Suskiemu za bezpieczną i miłą jazdę.
Katarzyna Kuranda