Rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/18
04.09.2017191
1 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/18. O godz. 9.00 uczniowie, rodzice i nauczyciele zebrali się na korytarzu I piętra, ponieważ warunki atmosferyczne (deszcz i chłód) nie pozwoliły tym razem na zainaugurowanie roku na boisku szkolnym. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego.
Zanim do tego doszło, uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli we Mszy św. w naszym parafialnym kościele, a rozważania księdza proboszcza Kazimierza Duraja były związane z pytaniem: Czy Pan Jezus chodził do szkoły? Obecni z ciekawością oczekiwali odpowiedzi na to pytanie. Z kolei w szkole wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Iwona Lesner, informując, że do 21 oddziałów klasowych będzie uczęszczać w nowym roku szkolnym około 400 uczniów. W związku z reformą oświaty nasza szkoła wraca do nazwy obowiązującej do roku 1999 i będzie nosić nazwę "Szkoła Podstawowa im. Augustyna Suskiego".
Chociaż pogoda towarzysząca rozpoczęciu roku nie była najlepsza, to jednak dominował nastrój optymizmu. Oby taki nastrój dominował w całym roku szkolnym.
Autorem zdjęć jest pani Kinga Krzysztofek.
JS