11977
IV Góralskie Cytanie
27.05.201711913
Dwie uczennice naszej szkoły udały się w czwartek 25 maja do Publicznego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Czarnym Dunajcu, aby wziąć udział w rejonowym etapie IV Góralskiego Cytania - Konkursu Czytelniczo-Plastycznego Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Podhala.
Konkurs podhalański jest jedną ze składowych szerszego przedsięwzięcia, bowiem równolegle, w innych miejscach, odbywały się konkursy dotyczące tekstów literatury regionalnej Orawy, Spisza i Ziemi Zagórzańskiej, Gala finałowa odbędzie się w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu 13 czerwca i będzie podsumowaniem wszystkich składowych konkursu. Czy wezmą w niej udział Karolina Fąfrowicz i Emilia Stopka, które reprezentowały nas w Czarnym Dunajcu? Dowiemy się o tym w najbliższych dniach.
Na razie dziękujemy panu Andrzejowi Fąfrowiczowi za zapewnienie transportu naszym uczennicom.
Zapraszamy do galerii zdjęć: http://ploczarnydunajec.spsk.info.pl/konkurs-czytelniczo-plastyczny-ivgoralskie-cytanie-gwarowych-tekstow-literatury-regionalnej-podhala/