55. Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny
17.04.201711916
8 kwietnia w Chrzanowie odbył się półfinał 55. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego. Nie brakło w nim również reprezentantów naszej szkoły. Byli to:
Patryk Krzysztofek, Sabina Łaś, Martyna Guziak oraz Izabela Ciszek, którzy udali się do Chrzanowa pod opieką pani Ewy Hajnos.
Po uroczystym rozpoczęciu i przywitaniu wszystkich uczestnicy przystąpili do pierwszego testu. Składał się on z pytań, które nawiązywały do tematu konkursu, czyli "Górny Śląsk - to nie tylko przemysł". Po krótkiej przerwie młodzież zmierzyła się z pytaniami z wiedzy filatelistycznej.
Do następnej części, czyli części praktycznej, przystąpili już tylko ci, którzy uzyskali najwięcej punktów z testów pisemnych. W tej konkurencji każdy z uczestników otrzymał znaczki i musiał je opisać, posługując się katalogiem. Końcowe wyniki okazały się zaskakujące, ponieważ Sabina i Iza zajęły 3 miejsce w swojej kategorii. Zaś Martyna i Patryk otrzymali brązowe odznaki filatelistyczne. Myślę, że każdy tu wykazał się wielką wiedzą i nabrał większego doświadczenia, a przyszły rok przyniesie lepsze wyniki.
Izabela Ciszek