11957
"I Ty możesz programować" - innowacja pedagogiczna
17.03.201711932
Od września 2016 r. w naszej szkole są prowadzone dodatkowe zajęcia komputerowe z programowania w ramach innowacji pedagogicznej "I Ty możesz programować". Nasza szkoła została zgłoszona do pilotażu wdrożenia programowania w edukacji formalnej.
Program jest realizowany w ramach obowiązkowych zajęć komputerowych oraz zajęć pozalekcyjnych przy użyciu dostępnego oprogramowania. Na zajęcia systematycznie uczęszcza ok. 10 uczniów z klas czwartych i piątych szkoły podstawowej. Pracujemy on-line z programem www.code.org oraz www.sctrach.mit.edu. Uczniowie potrafią wykonać animację i prostą grę oraz zaprezentować swoje prace. Wykonując różnorodne zadania, rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnię i kreatywność, a także uczą się korzystać z komputera w sposób, który przyczynia się do ich rozwoju.
W związku ze zmianą podstawy programowej od nowego roku szkolnego, w dniu 18 lutego zostały przeprowadzone warsztaty z podstaw programowania dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły. W opinii uczestników zajęcia były interesujące i ciekawe, poszerzyły ich dotychczasową wiedzę i umiejętności, a także dostarczyły nowych możliwości pracy z uczniami w czasie zajęć komputerowych.
Józefa Kaczorek - autorka innowacji