Projekt Kolędnicy Misyjni 2016/2017
13.01.201711923
Podobnie jak w ubiegłych latach chętnie włączyliśmy się w akcję Kolędników Misyjnych. W tym roku uczestniczyły w niej dzieci z naszej szkoły z klas III, IV, V, które kolędowały na rzecz dzieci z Tajlandii.
Rodzice pomogli przygotować stroje i potrzebne rekwizyty. W drugi dzień Świąt ? Świętego Szczepana ks. proboszcz Andrzej Kamiński podczas Mszy Świętej udzielił Kolędnikom szczególnego błogosławieństwa i rozesłania. Wielu ludzi przyjmowało nas bardzo ciepło, często częstowało nas słodyczami. Starsi wzruszali się, widząc zaangażowanie dzieci, śpiewali z nami kolędy i zapraszali na następny rok. Podczas wędrówki doświadczyliśmy mrozu i wiatru, jednak radość z dzielenia się wiarą i dobrem była o wiele większa. Wyrażamy wszystkim szczerą wdzięczność za miłe i serdeczne przyjecie. Panu Bogu dziękowaliśmy podczas Mszy Świętej w Objawienie Pańskie ? Misyjny Dzień Dzieci. Po Mszy Świętej wraz z Rodzicami uczestniczyliśmy w adoracji przy Żłóbku Dzieciątka Jezus.

Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej w Szaflarach i Parafii Świętego Andrzeja Ap. pod opieką s. Heleny i p. Łukasza.