11964
Inauguracja nowego sezonu piłki ręcznej
03.10.200911998
Na inaugurację sezonu 2009/2010 piłkarki ręczne UKS-u Świt Adecco Szaflary pokonały Kusego Kraków 23:15 (8:8) w ramach rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniorek Młodszych
W dniu 3 października 2009 roku ruszyła Małopolska Liga Juniorek Młodszych. Do sezonu przystąpiliśmy w skromnym składzie: Justyna Mąka, Anna Bieniek, Monika Kalata, Joanna Kalata, Izabela Tylka, Monika Szaflarska - bramkarka, Aleksandra Marek, Dominika Rzepka, Sabina Szewczyk, Joanna Szczerba.

Tradycyjnie jako gospodarze gramy w Gminnej Hali Sportowej w Białym Dunajcu. Na inaugurację MLJM podejmowaliśmy zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Kusego Kraków.

Do tego meczu podchodziliśmy z pewnymi obawami widząc niesamowitą mobilizację rywalek. Nie wiedzieliśmy jak gra Kusego zostanie ułożona przeciwko nam przez nową trenerkę. Nasze dziewczyny mocno skoncentrowane, grając bardzo uważnie w obronie, coraz odważniej zaczynały atakować. Po bardzo zaciętej pierwszej połowie zaczęliśmy grać swoje i pewnie wygraliśmy to spotkanie 23:15 (8:8). To jest już dobrze rozumiejący się zespół, co solidnie zweryfikował turniej w Krakowie.

Przy okazji chcieliśmy podziękować doskonale zorganizowanej grupie kibiców składającej się z kolegów szkolnych dziewcząt, która fantastycznie nas dopingowała. Niezmiernie cieszy fakt, że młodzi ludzie potrafią czerpać najlepsze wzorce i uczestnicząc w widowisku sportowym umieją doskonale się bawić oraz kulturalnie dopingować sportowców.

Na następny mecz (tj. 14 listopada 2009 roku) zapraszamy również rodziców, rodzeństwo, rodziny, koleżanki i kolegów oraz znajomych.

Przypominamy terminarz I rundy
  • 18.10.2009 roku /niedziela/