11980
Dzień Edukacji Narodowej - 2016
19.10.201611920
14 października w Dniu Edukacji Narodowej zwanym potocznie Dniem Nauczyciela odbyła się naszej szkole akademia przygotowana przez uczniów klas 2-5 szkoły podstawowej. Kilkadziesiąt minut tego szczególnego spotkania uczniów z nauczycielami i z udziałem grupy rodziców upłynęło w bardzo miłej atmosferze.
Uczniowie zaprezentowali program w lekkiej żartobliwej konwencji. Oprócz kilku zabawnych scenek wykonali kilka piosenek z tekstami dostosowanymi do okoliczności. Na melodię znanych utworów takich jak: "Hej, sokoły", "Kochać - to nie znaczy zawsze to samo", "Jak się masz, kochanie", "Felicita" i "Lasciate mi cantare" uczniowie zaśpiewali piosenki: "Hej, uczniowie", "Umieć - to nie znaczy zawsze to samo", "Jak to zdasz, kochanie", "Awans ci da" i "Twe oczy podkrążone". Występ wszystkich uczniów bardzo się spodobał nauczycielom, którzy wyrazili swoje uznanie długotrwałymi oklaskami.
Spotkanie zakończyło się życzeniami złożonymi nauczycielom przez samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum.