Święto szkoły w Bańskiej Niżnej
06.03.201011959
Dzień 4 marca był bardzo ważnym dniem w historii Bańskiej Niżnej. Doroczny Dzień Patrona Szkoły św. Kazimierza Jagiellończyka był w tym roku połączony z obchodami stulecia szkoły. W tej doniosłej uroczystości wzięli udział również przedstawiciele naszej szkoły.
O godzinie 11:00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Bańskiej Niżnej uroczystą mszę św. odprawił ksiądz biskup Jan Zając. W czasie mszy św. został poświęcony sztandar szkoły. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do budynku szkoły, gdzie obejrzeli część artystyczną. Poznali też wyniki X konkursu plastycznego „Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi”. Wśród 110 prac, które napłynęły na konkurs były również prace naszych uczniów. Nie zostały one nagrodzone ani wyróżnione, ale wszystkie znalazły się na wystawie pokonkursowej w budynku szkoły.
Naszą szkołę w czasie uroczystości reprezentowali pan dyrektor Jarosław Szlęk oraz uczniowie Pamela Fornal, Paulina Górka i Dariusz Kamiński, którzy byli tam obecni z proporcem naszej VIII Drużyny Harcerskiej.
Autorem zdjęć jest pan Jarosław Szlęk.