Sortuj według

20.11.201820
W dniu 9 listopada w hali sportowej w Maniowach odbył się finał powiatowy igrzysk młodzieży szkolnej w halowej piłce nożnej dziewcząt. W gronie 6 drużyn, które wywalczyły awans w zawodach ośrodków, była również reprezentacja naszej szkoły.
19.11.2018100
W dniu 7 listopada w hali sportowej w Maniowach odbył się finał powiatowy igrzysk młodzieży szkolnej w halowej piłce nożnej chłopców. W gronie 6 drużyn, które wywalczyły awans w zawodach ośrodków, była również reprezentacja naszej szkoły.
18.11.2018260
W niedzielę 11 listopada obchodziliśmy w całej Polsce setną rocznicę odzyskania niepodległości. W Szaflarach główne uroczystosci miały miejsce na rynku i w kościele. Najpierw na rynku została podniesiona flaga na maszt, przedstawiciele władz samorządowych, lokalnych organizacji, dyrektorzy szkół i uczniowie złożyli wieńce przed pomnikiem Augustyna Suskiego, a nastepnie został odśpiewany hymn państwowy.
17.11.2018230
W Święto Niepodległości, zgromadziliśmy się w wielu miejscach, by modlić się za Polskę, naszą Ojczyznę - niepodległą i wolną. Sięgamy dzisiaj pamięcią w przeszłość, wspominamy naszych przodków, którzy szli tą długą i jakże trudną drogą do pamiętnego 11 listopada 1918 roku.
16.11.2018470
31 października 53 uczniów naszej szkoły, głównie uczniów klas trzecich gimnazjum, udało się do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau Byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady. Kilkugodzinny pobyt na terenie obozu nie tylko wzbogacił wiedzę uczniów, ale też skłonił ich do głębokich przemyśleń. Ich drobną część zamieszczamy poniżej.
15.11.2018770
Jak co roku pamiętaliśmy o kolejnej rocznicy urodzin patrona naszej szkoły. 9 listopada wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się do kościoła parafialnego, by uczestniczyć we Mszy św. w intencji Augustyna Suskiego.
14.11.2018250
Dnia 8 listopada, o czym już informowaliśmy, odbył się w Odrowążu VI Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Feliksa Gwiżdża. Szanowne jury przesłuchało 315 uczestników z 38 szkół podstawowych, przedszkoli i placówek oświatowych, prezentujących się w 67 podmiotach wykonawczych. Nasz szkolny zespół Kabatinki otrzymał pierwsze miejsce w swojej kategorii.
13.11.2018600
9 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski. W tym roku była szczególna okazja do świętowania, bowiem obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Ponadto wzięliśmy udział w akcji Rekord dla Niepodległej, która polegała na odśpiewaniu o godz. 11.11 czterech zwrotek hymnu narodowego.