Sortuj według

23.07.2016270
"Rolnictwo na Podhalu dawniej i dziś" to temat projektu edukacyjnego, który podjął uczeń klasy IIb gimnazjum Kamil Kopiński z pomocą kilku swoich kolegów. Trwający ponad 20 minut film będący podsumowaniem projektu uświadamia, jak na przestrzeni kilkudziesięciu lat zmieniało się rolnictwo na naszym terenie.
22.07.2016330
Piąty rok z rzędu nasi gimnazjaliści wykazywali się umiejętnością pracy zespołowej, realizując wybrany projekt edukacyjny. Jest to obowiązek nałożony na uczniów gimnazjum przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Temat zrealizowanego projektu wpisywany jest na świadectwie ukończenia szkoły. Pracując nad projektem, uczniowie uczą się zespołowego, planowego działania z zastosowaniem różnorodnych metod. Jakie projekty realizowali w minionym roku gimnazjaliści w naszej szkole?
21.07.2016400
Samorządy uczniowskie szkoły podstawowej i gimnazjum zorganizowały po raz kolejny konkurs "Estetyczna klasa", którego celem było wyłonienie klas najlepiej dbających o czystość w swoich salach lekcyjnych.
20.07.2016350
Uczniowie klasy 6a udali się w dniu 21 czerwca do kręgielni w karczmie "Zadyma". Półtoragodzinny pobyt w tym miejscu był nagrodą za I miejsce w Szkolnym Dniu Nauki. I tak jak w ubiegłym roku szkolnym wyłonili mistrza klasy w kręglarstwie.
19.07.2016370
Już po raz szósty oddział Związku Podhalan w Szaflarach wraz z miejscową Ochotniczą Strażą Pożarną, Parafią pw. św. Andrzeja oraz Gminnym Centrum Kultury, Promocji i Turystyki organizuje Saflarzańską Watrę połączoną z przeglądem zespołów regionalnych działających w naszej gminie. Tegoroczna impreza odbędzie się w niedzielę 24 lipca.
18.07.2016350
Organizatorzy "Weekendów z piłką ręczną", czyli Marszałek Województwa Małopolskiego i Małopolski Związek Piłki Ręcznej poszli za ciosem i zorganizowali II edycję akcji, której I edycja odbyła się jesienią ubiegłego roku. Jej adresatem był ten sam rocznik uczniów (2005). Nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w tym przedsięwzięciu w dniach 18 i 19 czerwca w Białym Dunajcu.
17.07.2016340
13 czerwca w naszej szkole odbył się drugi pokaz z serii "Poznaj mój świat - twój przyjaciel pies". W pokazie, który odbył się 2 tygodnie wcześniej, "gwiazdą" był Atos Valarti - dziewięciotygodniowy rottweiler. Tym razem w roli głównej wystąpił ktoś inny.
16.07.2016330
Jest absolwentem naszej szkoły. Po jej ukończeniu podjął naukę w Technikum Weterynaryjnym w Nowym Targu. Jednak okazało się, że jego powołaniem nie było niesienie pomocy zwierzętom, tylko służba Bogu. 25 lat temu otrzymał święcenia kapłańskie.