19369
Sortuj według

07.08.2017440
W niedzielę 30 lipca odbyła się VII Saflarzańsko Watra, doroczna impreza organizowana przez oddział Związku Podhalan. Wzorem lat poprzednich w jej ramach odbył się gminny przegląd zespołów regionalnych.
30.07.2017470
W ostatnim tygodniu kwietnia zachęcaliśmy do wzięcia udziału w konkursie literackim, a po kilku tygodniach poznaliśmy jego wyniki. 6 uczniów naszej szkoły zdecydowało się na wzięcie udziału w regionalnym konkursie literackim "Zdrowe odżywianie i żywności szanowanie" ogłoszonym przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Rabce - Zdroju przy współudziale PKO BP Oddział Rabka - Zdrój. Należało ułożyć wiersz promujący zdrową żywność, zdrowe odżywianie, szanowanie oraz oszczędzanie żywności.
29.07.2017480
W dniu 20 maja w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Św. Kazimierza Jagiellończyka w Bańskiej Niżnej odbył się XV Rejonowy Turniej Wiedzy Ekonomicznej dla uczniów szkół podstawowych "Ekonomia na co dzień". Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Cetera z kl.6b i Eryk Sąder z kl.6a.
28.07.2017810
Chociaż przed nami jeszcze ponad miesiąc wakacji, wielu rodziców pięcio- i sześciolatków już myśli i zaopatrzeniu swoich dzieci w podręczniki. W związku z tym informujemy, iż należy zakupić następujące podręczniki:
27.07.2017560
25 maja klasa 2b uczciła Święto Mamy. Po lekcjach uczniowie zaprosili mamy do sali, w której na co dzień się uczą. Przygotowali dla nich moc atrakcji. Ugościli je śpiewem, tańcem i wierszami. Grupa uczennic przygotowała występ artystyczno - akrobatyczny. Były też śmieszne scenki w wykonaniu uczniów.
26.07.2017620
16 marca 50 uczniów naszej szkoły przystąpiło do tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Po upływie kilku tygodni organizatorzy opublikowali wyniki.
22.07.2017920
Konkursy literackie stanowią trudne wyzwanie dla uczniów. Aby wziąć udział w jakimkolwiek, trzeba poświęcić na to sporo czasu, "wgryźć się" w temat, poszukać inspiracji i wreszcie oddać się niełatwemu procesowi tworzenia, szukając jak najtrafniejszych określeń. Niewielu uczniów chce się tego podjąć. W minionym roku szkolnym znalazła się jednak taka uczennica w naszej szkole.
14.07.2017970
Nasi młodzi piłkarze ręczni w okresie wakacyjnym tylko trochę zwolnili tempo. Do czasu udania się w pierwszej połowie sierpnia na obóz sportowy, starają się utrzymać aktywność. A ponieważ w sąsiednim Białym Dunajcu od początku wakacji przebywa dużo grup sportowych, pan trener Kazimierz Dygoń postanowił to wykorzystać.