Sortuj według

20.08.201880
W niedzielę 29 lipca na Saflarzańskich Błoniach odbyła się VIII Saflarzańsko Watra, w ramach której przeprowadzono Gminny Przegląd Zespołów Regionalnych. W gronie 9 zespołów zaprezentowali się również Mali Saflarzanie.
17.08.201880
W tegoroczne wakacje piłkarze ręczni UKS Świt Szaflary, w odróżnieniu od 2 poprzednich lat, nie zaplanowali wyjazdu na obóz. Nie oznacza to oczywiście dłuższej przerwy w treningach. Przerwa trwała tylko kilkanaście dni i już 9 lipca odbyły się pierwsze zajęcia prowadzone przez pana Kazimierza Dygonia. I chociaż nie ma na nich pełnej obsady ze względu na wakacyjne wyjazdy i różne sprawy rodzinne zawodników, to jednak odbywają się regularnie 2-3 treningi w tygodniu. A ciekawym urozmaiceniem był sparing z drużyną Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej.
15.08.2018130
Prosimy o zapoznanie się z wybranym w naszej szkole podręcznikiem dla oddziału przedszkolnego (dzieci czteroletnie):
06.08.2018320
Prosimy o zapoznanie się z wybranym w naszej szkole podręcznikiem dla oddziału przedszkolnego (dzieci 5 i 6 letnie):
24.07.2018660
Każdy rok szkolny obfituje w wiele różnorodnych wydarzeń. Praktycznie nie ma dnia, by nie zdarzyło się coś, co wykracza poza rutynową codzienną pracę polegającą na realizacji programów nauczania poszczególnych przedmiotów w każdej z klas. O szeregu tych działań staraliśmy się na bieżąco informować z całą świadomością, że nie będziemy w stanie odnotować wszystkiego, co godne uwagi.
22.07.2018270
19 maja w Szkole Podstawowej w Bańskiej Niżnej odbył się XVI Rejonowy Turniej Wiedzy Ekonomicznej. W gronie 17 uczestników z 9 szkół było również 2 szóstoklasistów z naszej szkoły. Uczniowie w ciągu 60 minut musieli rozwiązać 4 zadania (w tym wypełnienie blankietu bankowego oraz uzupełnienie krzyżówki).
20.07.2018690
W ciągu całego minionego roku szkolnego Iza kontynuowała działalność literacką, wysyłając swoje prace na różne konkursy poetyckie i literackie. Oto jej tegoroczne dokonania:
18.07.2018420
Kilka prac uczniów naszej szkoły zostało zakwalifikowanych do etapu gminnego konkursu plastycznego "Gmina Szaflary bez smogu", który został rozstrzygnięty pod koniec roku szkolnego. Celem konkursu było promowanie postaw ekologicznych sprzyjających ochronie powietrza poprzez zobrazowanie, w jaki sposób uczeń wraz ze swoją rodziną włącza się w działania ograniczające powstawanie smogu.