Sortuj według

16.07.2018110
Jest uczniem I klasy naszej szkoły podstawowej, a jednocześnie należy do sekcji tenisa stołowego Klubu Sportowego Gorce Nowy Targ. Posiada nieprzeciętny talent, o czym świadczy wiele sukcesów odniesionych w ostatnim roku. 19 czerwca przyniósł do swojej klasy sportowe trofea, by jego koledzy i koleżanki mogli się przekonać, że uprawianie sporu dostarcza wiele radości i satysfakcji.
15.07.2018430
Magda, tegoroczna absolwentka naszego gimnazjum, kilka lat temu rozpoczęła swoją przygodę ze sportem. Zaczęła od gimnastyki artystycznej, której jest cały czas wierna, by następnie próbować sił w akrobatyce sportowej i nowoczesnych sztukach walki. Sportową pasją zaraziła młodszą o 8 lat siostrę Justynę i teraz obie z powodzeniem startują w różnych zawodach.
14.07.2018460
Jak zawsze w dniu zakończenia roku szkolnego (w tym roku był to dzień 22 czerwca) część uczniów odebrała świadectwo "z paskiem". Przypadło ono w udziale tym, którzy cały rok pracowali systematycznie i wytrwale oraz osiągnęli średnią ocen 4,75, a także uzyskali co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania. Oto lista wyróżnionych uczniów wraz ze średnią ocen:
13.07.2018260
... takie i inne słowa usłyszeli rodzice od swoich pociech w dniu 20 czerwca, kiedy to świętowaliśmy w klasie 2a Dzień Mamy i Taty. Dzieci przygotowały dla swoich rodziców wiersze i piosenki, aby w ten sposób podziękować im za troskę, zrozumienie, wybaczanie i cierpliwość, za wspólne zabawy i czytanie bajek, jednym słowem - za miłość, którą rodzice okazują im każdego dnia.
12.07.2018170
Gminne Przedszkole w Szaflarach było organizatorem II Spartakiady Przedszkolaków, która odbyła się 24 maja z udziałem przedstawicieli 3 placówek. Oprócz organizatora (Asy i Smyki) uczestniczyła w niej nasza szkoła (uczniowie oddziałów przedszkolnych - Orły i Sokoły) oraz Przedszkole im. Aniołów Stróżów w Szaflarach (Aniołki).
11.07.2018170
W dniach 14-15 maja grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Warszawy, w której oprócz nich uczestniczyli uczniowie z Boru i Ludźmierza. Program wycieczki był bardzo bogaty.
10.07.2018300
Dzień 19 czerwca był słoneczny i bardzo ciepły, dlatego wykorzystaliśmy go na wycieczką klasową. Udaliśmy się pieszo do sąsiedniej miejscowości Bańskiej Niżnej i zwiedziliśmy zabytkową kuźnię "Pod bukiem". Właścicielka kuźni, pani Bogusława, przyjęła nas miło i życzliwie, za co serdecznie jej dziękujemy i ciekawie opowiedziała o pracy swoich przodków. W tej kuźni bowiem powstało wiele potrzebnych i ważnych przedmiotów codziennego użytku potrzebnych w dawnym gospodarstwie domowym.
09.07.2018300
Trzy uczennice klasy IIIb gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego postanowiły spopularyzować wiedzę o patronie naszej szkoły Augustynie Suskim. Opracowały, a następnie wykonały grę planszową, której nadały tytuł "Życie Gustka".