Sortuj według

22.05.20161240
„Ojczyznę kocha każdy. Jakże bowiem nie kochać tego, czego drobnym ułamkiem jesteśmy sami”- takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Patrona Szkoły w Szaflarach - Augustyna Suskiego, które odbyły się 20 maja. Z tej okazji uczniowie i ich opiekunowie z 34 okolicznych szkół zjechali do Szaflar, by wziąć udział w XXIII Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie”.
20.05.20161040
14 maja uczestniczyliśmy w II Mistrzostwach Polski Harcerskich Drużyn Pożarniczych w Kobyłce niedaleko Warszawy. Zanim to nastąpiło, przez dwa tygodnie ciężko trenowaliśmy bojówkę i sztafetę. Na początku nie wychodziło nam to za dobrze, ponieważ wiele osób opuszczało treningi. Jednak wreszcie udało nam się zmobilizować i wszyscy przychodzili systematycznie na zapowiedziane treningi.
19.05.2016770
W ciągu kilku majowych dni odbywały się w naszej szkole eliminacje mające wyłonić uczniów, którzy będą nas reprezentować w XXIII Konkursie im. Augustyna Suskiego „Strofy o Ojczyźnie”. Po wnikliwych przesłuchaniach przepustkę do konkursu uzyskało 14 w obu kategoriach językowych i we wszystkich grupach wiekowych. Oto oni:
18.05.2016770
W dniu 10 maja odbył się szkolny konkurs języka angielskiego „The more I learn, the more I know” dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych szkoły podstawowej. W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali:
12.05.20161562
Agnieszka i Andrzej… Przez wszystkie lata nauki w naszej szkole należeli do wyróżniających się uczniów. Nie tylko uzyskiwali corocznie najwyższe średnie ocen, ale wykazywali się aktywnością w bardzo wielu obszarach. Regularnie brali udział w konkursach przedmiotowych, bardzo często wygrywając je lub plasując się w ścisłej czołówce, jak również uzyskując awans do kolejnych etapów. Chętnie również włączali się w różnorodne przedsięwzięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Stanowili punkt odniesienia dla swoich rówieśników.
11.05.20161420
Trzy lata temu Iza Leśnicka przeżyła piękną przygodę związaną z udziałem w krajowym finale Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Chodziła wówczas do szóstej klasy. Po trzech latach historia się powtórzyła.
10.05.20161170
W dniu 6 maja, w naszej szkole uczciliśmy akademią 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie I i II klas gimnazjalnych poprzez inscenizację wydarzeń z końca XVIII wieku zaprezentowali żywą lekcję historii, która wyraźnie zainteresowała młodszych kolegów ze szkoły podstawowej, a rówieśnikom z gimnazjum pozwoliła uporządkować i utrwalić wiedzę teoretyczną.
09.05.2016950
Już po raz XXIII nasza szkoła będzie miejscem spotkania najlepszych recytatorów reprezentujących szkoły i ośrodki kultury z Podhala, Spisza, Orawy, Ziemi Pienińskiej i Ziemi Gorczańskiej. Znów będziemy cieszyć się z przybycia każdego uczestnika – zarówno z tych szkół, które gościmy corocznie, jak i tych, których reprezentanci być może pojawią się u nas po raz pierwszy. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który znajduje się również w plikach do pobrania.