Sortuj według

10.12.201880
7 grudnia uczniowie klas 0-4 naszej szkoły obejrzały przedstawienie "O krzykliwym Skrzaciku i Magicznej Księdze", który w małej sali gimnastycznej zaprezentowało dwoje aktorów Teatru dla Dzieci i Młodzieży Moralitet z Krakowa. Był to bardzo pouczający spektakl promujący przyjaźń i czytelnictwo oraz poruszający problemy degradacji środowiska naturalnego.
09.12.201860
23 listopada w Ośrodku Edukacji Leśnej Leśnik w Zakopanem odbyły się uroczyste obchody 90-lecia działalności Ligi Ochrony Przyrody w tym mieście. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły na czele z panią Grażyną Chowaniec-Lejczyk, która jest równocześnie prezesem zarządu Oddziału LOP w Zakopanem.
08.12.2018280
2 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbył się koncert laureatów XXIX Archidiecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej na Podhalu Sacrosong 2018, któremu przyświecało hasło "Wiara źródłem niepodległości". Jednym z kilkunastu podmiotów wykonawczych - zespołów i solistów w kategorii dziecięcej i młodzieżowej był nasz szkolny zespół Kabatinki kierowany przez panią Agnieszką Zając.
07.12.2018470
Dzięki nawiązaniu współpracy z Łódzkim Biurem Koncertowym WIRTUOZ nasi uczniowie 4 grudnia po raz kolejny mieli okazję wysłuchać wspaniałego koncertu na instrumentach perkusyjnych. Wystąpili dla nas artyści: Piotr Pietrzak i Jan Pawlak, którzy współpracują z wieloma filharmoniami, teatrami, studiami muzycznymi oraz prowadzą działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży.
06.12.2018240
W tym roku uroczystości odpustowe odbyły się w niedzielę 2 grudnia. Mszy św. przewodniczył ks. kanonik Andrzej Kamiński, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej, który w latach 2005 - 2017 był proboszczem naszej parafii. Obecność miejscowych pocztów sztandarowych (w tym szkolnego i harcerskiego) podkreślała wagę tego dnia w naszej społeczności.
05.12.2018140
1 grudnia w gościnnej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Jabłonce nasza drużyna piłki ręcznej UKS Świt Szaflary zmierzyła się w ramach rozgrywek Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej w kategorii juniorów młodszych z drużyną SPR LUKS Skrzyszów. Mecz po raz kolejny dowiódł, jak piękna i nieprzewidywalna jest piłka ręczna.
04.12.2018200
W dniach 30 listopada - 1 grudnia w całej Polsce odbyła się 22. Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana od ponad 20 lat przez Banki Żywności. Tegorocznej akcji przyświecało hasło "Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół". Jak co roku w zbiórce uczestniczyła liczna grupa naszych harcerzy.
03.12.2018290
28 listopada w Szkole Podstawowej w Skrzypnem odbył się XXVII Gminny Konkurs Recytatorsko-Gawędziarski im. Andrzeja Kudasika i Bogdana Werona. W gronie młodych recytatorów i gawędziarzy ze wszystkich szkół naszej gminy było również 7 przedstawicieli naszej szkoły, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze.