AKCJE I PROJEKTY

  • W MARUSZYNIE GÓRNEJ UCZYMY SIĘ PRZEZ DZIAŁANIE
  • PRZEZ REALIZACJĘ SWOICH ZAINTERESOWAŃ DO PRZYSZŁEGO ZAWODUst:

– kreatywne, pożyteczne sposoby zagospodarowania wolnego czasu jako przeciwdziałanie nudzie i patologii,
– odkrywanie i rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów poprzez kontakt ze sztuką we wszystkich aspektach z naciskiem na rękodzieło,
– przygotowanie młodego człowieka do świadomego i aktywnego udziału w życiu dorosłym, poprzez zgłębienie podstaw savoir-vivre,
– odkrywanie i rozwijanie talentów w dziedzinie kulinarnej,
– tworzenie własnych przepisów w konsekwencji potraw oraz opracowanie „Książki kucharskiej młodego człowieka”,
– propagowanie nawyków zdrowego odżywiania mającego korzystny wpływ na prawidłowe komponowanie posiłków w wieku dorosłym.
– wdrożenie do współpracy rodziców, którzy chcieliby zaangażować się czynnie w wybrane zagadnienia, przekazując swoje doświadczenie dzieciom.
– „chciałbym w przyszłości robić to co lubię, a nie tylko to co muszę”.

Uczestnikami projektu są uczniowie objęci opieką świetlicową oraz chętni chcący rozwijać swoje uzdolnienia praktyczne.

Czytaj więcej

zadanie 11 zadanie 1form10Misją Oddziału Przedszkolnego w Maruszynie Górnej  jest tworzenie warunków do indywidualnego rozwoju dziecka zgodnie z jego możliwościami. Moje działania skierowane są na to, aby  dobrze poznać swoich wychowanków, ich potrzeby, możliwości, zainteresowania, motywację, wiedzę osobistą, umiejętności i adekwatnie do tego organizować aktywność dzieci w różnorodnych sytuacjach problemowych, w których dziecko poprzez autentyczne doświadczenia będzie samodzielnie tworzyło osobiste kompetencje.

Staram się tworzyć takie środowisko dziecka, aby w każdym momencie mogło nabywać nowych umiejętności. Przedszkolaki uczą się w każdym momencie pobytu w oddziale, szczególnie w trakcie pracy, zabawy i zorganizowanych zajęć. W swojej pracy wykorzystuję metodę  Ruchu Rozwijającego Weroniki  Sherborne, dobrego startu M. Bogdanowicz, elementy globalnego czytania I. Majchrzak i   G. Domana, metodę czytania sylabowego tzw. Metodę krakowską,  kinezjologię pedagogiczną,  gimnastykę mózgu     P. Denisona,   elementy metody M. Montessori, metodę gimnastyki twórczej R. Labana, elementy edukacji matematycznej     wg          E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i E. Zielińskiej oraz elementy glottodydaktyki według B.Rocławskiego.

Czytaj więcej

„ZAJĘCIA TEATRALNO-RUCHOWE W SZKOLE I SZKOLNEJ ŚWIETLICY, JAKO SPOSÓB NA NUDĘ I ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ DZIECI”

Projekt finansowany środków Gminy Szaflary, opracowany  i realizowany był przez nauczycieli klas O-III /Lucynę Leśniak-Mazur, Tomasza Mazura, Małgorzatę Potyrę i Helenę  Zapotoczną/ w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum od lutego do listopada 2016 r.

Miał on na celu mądre i wartościowe zagospodarowanie czasu wolnego, przeciwdziałanie nudzie, patologii, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci poprzez edukację  oraz przez sztukę do kształtowania postawy twórczej w różnych dziedzinach życia, przygotowanie młodego człowieka do aktywnego udziału w kulturze jako świadomego odbiorcę i twórcę oraz zachęcenie do czytelnictwa i kontaktu ze słowem pisanym,  poprzez udział w konkursach czytelniczych  Baśnie Braci Grimm i akcji „Książki naszych marzeń”.

Czytaj więcej

marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031