Uncategorized

06 grudnia miała miejsce długo oczekiwana wizyta Św. Mikołaja ze świtą aniołów, diabłów i elfów. Każdy uczestnik spotkania został obdarowany podarkiem, oraz życzniami. Nie obyło się  oczywiście bez przeszkód, szczególnie uczniowie z klas starszych mieli kłopoty z dotarciem do Św. Mikołaja bo drogę utrudniały im diabły. Mniejsze dzieci były bezpiecznie doprowadzane przez aniołów.

Radości i uśmiechów było co nie miara, na zakończenie każda klasa miała okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Św. Mikołajem.

Czytaj więcej

Wspólne świętowanie  w Maruszynie Górnej

„Wiwat Mama, Tata bardzo Was kochamy”. Motto, które towarzyszyło wspólnemu świętu –Dnia Matki i Dnia Ojca.

Kolejny rok świętowaliśmy wspólnie Święto Rodziców , które jak w poprzednich latach odbyło się w terminie pomiędzy tymi dwoma jak bardzo ważnymi dla każdego dziecka świętami. Uczniowie klas 0-III  w dniu 5.06 2017r. zaprosili do swojej szkoły rodziców, którym przygotowali z tej okazji moc życzeń wierszowanych, śpiewanych, tańczonych i bajkowych. Ataki właśnie był repertuar przedstawiony gościom.

Czytaj więcej

 

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, cała społeczność szkolna podjęła się wyzwania – Maratonu Czytelniczego, czyli ” Nocy z książką ”

Dzieci pod opieką nauczycieli spędziły noc w szkole z 19 na 20 maja, zaopatrzone w śpiwory, piżamy, karimaty  a przede wszystkim książki, rozpoczęli wspólną akcję czytelniczą, której celem było między innymi uświadomienie znaczenia książek w życiu człowieka i rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

” Noc z książką” była pierwszym tego typu wydarzeniem w Naszej Szkole, takie działania mają znaczący wpływ na rozwój świadomości czytelniczej w środowisku lokalnym i uczniowskim, ponad to można było zobaczyć szkołę z mniej oficjalnej strony.

Akcja rozpoczęła się czytaniem wybranych książek przez rodziców, którzy aktywnie wzięli udział w szkolnym czytaniu. Mogliśmy przenieść się w świat starożytnej Grecji, poznać fantastyczny świat Narnii, zastanowić się nad problemami dorastającej młodzieży, czy też wsłuchać się w „Góralską Czytankę”. Mieliśmy okazję poznać szkolne życie, jakże inne od współczesnego,  bohaterów książki ” Wspomnienia niebieskiego mundurka”

Czytaj więcej

Luty 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728