marta bryniarska

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, cała społeczność szkolna podjęła się wyzwania – Maratonu Czytelniczego, czyli ” Nocy z książką ”

Dzieci pod opieką nauczycieli spędziły noc w szkole z 19 na 20 maja, zaopatrzone w śpiwory, piżamy, karimaty  a przede wszystkim książki, rozpoczęli wspólną akcję czytelniczą, której celem było między innymi uświadomienie znaczenia książek w życiu człowieka i rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

” Noc z książką” była pierwszym tego typu wydarzeniem w Naszej Szkole, takie działania mają znaczący wpływ na rozwój świadomości czytelniczej w środowisku lokalnym i uczniowskim, ponad to można było zobaczyć szkołę z mniej oficjalnej strony.

Akcja rozpoczęła się czytaniem wybranych książek przez rodziców, którzy aktywnie wzięli udział w szkolnym czytaniu. Mogliśmy przenieść się w świat starożytnej Grecji, poznać fantastyczny świat Narnii, zastanowić się nad problemami dorastającej młodzieży, czy też wsłuchać się w „Góralską Czytankę”. Mieliśmy okazję poznać szkolne życie, jakże inne od współczesnego,  bohaterów książki ” Wspomnienia niebieskiego mundurka”

Sierpień 2018
« Cze